GDPR: Este CNP-ul obligatoriu pe factura?

Cu siguranta v-ati pus intrebarea: Este CNP-ul obligatoriu pe factură? Răspunsul este nu. Conform Art. 319 alin. (20) din Codul fiscal, in care se enumeră elementele obligatorii pe care trebuie să le cuprindă o factură,  CNP-ul nu se regăsește printre acestea. Mai nou, potrivit principiului „reducerii la minimum a datelor” prevăzut de GDPR, conform căruia datele...
Read More
Menu